15 lat i starczy…

Parę dni temu stuknęło 15 lat jak wystartowała pierwsza wersja MODEontheROAD. Dziś strona wyje o zmianę, rozbudowę, odświeżenie i co tam jeszcze. pomyślałem, że już starczy…

Myślę, jednak że wielu bardziej interesuje co się stało z MODE2Joy. Czemu wszedłem ja… cały na biało. No coż… nie będę ściemniał już, ta cisza od marca nie była bez powodu. Witam na nowej platformie. Jest jeszcze surowo, jeszcze czuć farbę na ścianach, ale pora się zadomowić. W 2013 jak przenosiłem się na poprzednią platformę, wiedziałem, że kiedyś wyląduję na WordPress. No to stało się. Wszystko jest jeszcze nowe i wiele nauki przede mną jeszcze. Na szczęście ma mi kto pomóc… ale o tym za chwilę.

Mogę też zdradzić, że niedługo podobna przemiana zadzieje się z MODEontheROAD. Serwis czeka zmiana, która sprawi, że będzie dało się się serwis oglądać na każdym ekranie. Serwis stanie się przyjaźniejszy dla użytkowników i dla zarządzających serwisem.

 Ale to nie koniec zmian… nie wiem jak wielu z Was zauważyło, że na górnym menu pojawiły się odnośniki do znanych i lubianych serwisów – 101dM i dMUniverse. To nie jest przypadek. Jakiś czas temu przejąłem oba serwisy, wraz z powiązanymi profilami, fanpagami i innymi kołchozami. Od jakiegoś czasu wspólnie z dMatim integrujemy wszystko razem, aby wszystkie serwisy choć trochę przypominały, że pochodzą z jednej ręki.

Dziękuję Matiemu za cierpliwość i wytrwałość, oraz znoszenie moich zachciewajek. No i żeby tej cierpliwości wystarczyło na dłużej, bo pracy jeszcze sporo. Przede wszystkim dziękuję mu za dotychczasową wytrwałość, bo stworzył miejsce na sieci, które warto dalej rozwijać.

Po co to wszystko? No cóż… trzeba czymś ręce zająć, a po za tym nowa płyta za pasem, o trasie nie wspomnę. Nie będę tych serwisów prowadził sam. Powoli krystalizuje się redakcja, która ze mną pociągnie te serwisy. Na prezentowanie składu przyjedzie jeszcze czas. Mogę Was zapewnić, że każdy będzie miał co pisać i co robić.

1984Witam czytelników 101dM i dMUniverse, którzy nie mieli okazji do tej pory czytać MODE2Joy, ani zaglądać na MODEontheROAD i nasze FORUM. Owocnego nadrabiania zaległości życzę i wielu przyjemnych doznań pod nowymi rządami.

101dM powoli się zmienia, ale nie będą to drastyczne zmiany. Największe zmiany przejdzie w przyszłości serwis dMUniverse. MODEontheROAD właściwie odrodzi się na nowo (i tylko po polsku), a MODE2Joy premierę ma dziś. To nie koniec zmian. W najbliższych miesiącach będzie o czym pisać i co robić. Mam nadzieję, że przyjmiecie te zmiany z otwartością, poniekąd robimy to dla Was, no i dla naszej przyjemności też…

Dusseldorf 2013.07.03
Dusseldorf 2013.07.03

Chcemy obsłużyć nadchodzącą płytę i trasę w sposób, jakiego do tej pory nie było, przy użyciu narzędzi i w formie w jakiej w naszej subkulturze tego się nie robiło. Chcemy dostarczać wartościowe treści, a nie tylko śmieszne kotki z lotniskiem na głowie i tasować się na widok kolejnych lajków. Największą bolączką MODE2Joy był brak czasu, teraz, gdy będzie nas więcej chcemy, aby to, co znacie z MODE2Joy pojawiło się w każdej formie na pozostałych serwisach, tylko lepiej i bardziej… no i częściej.

Serwisy będą otwarte również dla tych z Was, którzy będą chcieli się dzielić swoją Twórczością w wiadomym temacie, ale nie tylko… Chcemy trochę wyjść po za świat depeche MODE, bo nie samym depeche MODE człowiek żyje. Oczywiście nie spodziewajcie się od nas porad, jak depeszowsko wyglądać w kolejce po Crocsy, ani jak shakować sławojkę metodą „slide to unlock” (przesuń, aby odblokować), gdy zabraknie czarnego papieru. Te rejony zostawiamy bardziej zaawansowanym. My skupimy się na tym z czego serwisy były do tej pory znane i mamy nadzieję, że w nowej formie tylko jeszcze je bardziej wzbogacimy.

2 komentarze do “15 lat i starczy…”

Leave a Reply