MODE2Joy

Blog o depeche MODE, ich muzyce, koncertach, subkulturze, a wszystko subiektywnie i po mojemu.

Global Spirit Tour 2017-2018

Setlisty Global Spirit Tour cz. 3

Ostatnia odsłona mini cyklu o setlistach tym razem w formie mocno zwartej i tabelkowej. Zapraszam do lektury.

PODSUMOWANIE

Zespół dosyć oszczędnie dysponował rotacją setlisty koncertowej, nie mniej nie było wcale tak źle, jak to mogło się wydawać po pierwszych odsłonach trasy. Nie było takich zaskoczeń, jak w 2013, kiedy to na koncertach drugonocnych potrafili przewalić cały set do góry nogami i zaproponować zestaw, i utworów grane tylko na koncertach drugonocnych. Podejście tu było mocno zachowawcze. Nie zmienia to jednak faktu, że zbliżona liczba wykonanych utworów w stosunku do poprzedniej trasy, w obrębie dużo mniejszej liczby setów sprawiało, że pod koniec trasy rotacje były intensywniejsze i ciekawsze.

Na poprzedniej trasie im było bliżej końca trasy, tym rotacja kawałków w setliście była coraz mniejsza i bardziej zachowawcza. Na Global Spirit Tour było odwrotnie, początek oszczędny, by pod koniec zaskakiwać z nogi na nogę kolejnymi utworami.

Praktycznie każda odsłona trasy miała swój charakterystyczny set i jeden lub dwa charakterystyczne kawałki. Na 115 pełnych koncertów cztery największe setlisty – nr 1, 13, 18, 21 stanowią 84% wszystkich koncertów, jakie zostały zagrane na Global Spirit Tour. Wszystkie pozostałe sety – 19 sztuk stanowią pojedyncze unikatowe wykonania. Jednym słowem wystarczyło być tylko (aż) na 23 koncertach ze 115, aby zobaczyć i usłyszeć wszystkie setlisty i utwory zagrane na tej trasie. Na trzech kontynentach oczywiście.

Na deser całego cyklu sumaryczna tabela prezentująca każdą część trasy liczby wykonów każdego z setów na trasie.

Leg 1Leg 2Leg 3Leg 4Leg 5Leg 6Tour
312937792115
Set nr12625000051
Set nr21000001
Set nr31000001
Set nr41000001
Set nr51000001
Set nr61000001
Set nr70100001
Set nr80100001
Set nr90100001
Set nr100100001
Set nr110010001
Set nr120010001
Set nr13002160027
Set nr140010001
Set nr150010001
Set nr160010001
Set nr170010001
Set nr180090009
Set nr190010001
Set nr200001001
Set nr210000909
Set nr220000011
Set nr230000011

  • Kawałki śpiewane przez Dave’a Gahana – 28
  • Kawałki śpiewane przez Martina Gore’a – 12
  • Kawałek odtwarzany z taśmy – 1

  • Kawałki zagrane w pełnej elektronice – 31
  • Kawałki zagrane akustycznie – 10

Przeczytaj część pierwszą i część drugą opracowania.

1 Comment

  1. siekański

    Jak zwykle super podsumowanie . Tak trzymać ! Pozdrawiam, Siekański.

Dodaj komentarz

Serwis zarządzany, prowadzony przez Ultra Interactive