Podsumowanie trasy po Ameryce Południowej (cz.1.)

To była najkrótsza część Global Spirit Tour. Czwarta odsłona (a jeżeli liczyć z koncertami promo to piąta) na dobrą sprawę nie wyróżniła się niczym szczególnym. Sam fakt odbycia się tych koncertów, po 8 latach oczekiwania, należy zaliczyć do sukcesów.

1. Kalendarium wydarzeń

Najważniejszym wydarzeniem było padnięcie ekranów podczas argentyńskiego koncertu. Praktycznie przez cały koncert zespół dwał radę tylko dzięki światłom i zaangażowaniu Dave’a Gahan’a.

Warto też zauważyć, że w Ameryce Południowej zespół dysponował jedynie jednoczęściowym ekranem, a nie tak jak w Europie dwoma ekranami. Tym razem scena składała się z ekranu głównego i barierkowego balkonu, który był niczym nie osłonięty.

Drugim wydarzeniem wartym odnotowania było nadanie tytułu Honorowych Mieszkańców Buenos Aires. I to chyba tyle. Jeżeli było coś bardziej interesującego zostawcie w komentarzach ślad… uzupełnię.

DEPECHE MODE EN EL ESTADIO UNICO LA PLATA
FOTOS MARTIN BONETTO
2. Setlista

Ta część podsumowania będzie jedną z prostszych. Set nr 13 i po raz pierwszy (i jedyny) set nr 20. Już poprzednim razem padło to pytanie „Co ja z tymi numerkami?” No cóż… zespół od pierwszego koncertu w Szwecji zagrał łącznie 20 wariacji setu wyjściowego. Posiadam dokładne statystyki, nie mniej na szczegółowe wyliczanki przyjdzie czas w lipcu po trasie. Tymczasem skumulowany set grany podczas całej trasy u Południowych Amerykanów wyglądał następująco:

Intro (Cover Me [Alt Out])
Going Backwards
It’s No Good
Barrel Of A Gun
A Pain That I’m Used To
Useless
Precious
World In My Eyes
Cover Me
Insight / Judas
Home
In Your Room
Where’s The Revolution / Policy Of Truth
Everything Counts
Stripped
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again
Strangelove / Somebody
Walking In My Shoes
A Question Of Time / I Feel You
Personal Jesus

W sumie to nic, czego byśmy nie zobaczyli w Europie już. Set nr 20 wykonano podczas drugiej nocy w Mexico City.

DEPECHE MODE EN EL ESTADIO UNICO LA PLATA
FOTOS MARTIN BONETTO
3. Po albumach

Podczas tej części zespół wykonał łącznie 25 kawałków, czyli właściwie tyle, ile fani w Europie zobaczyli na wiosnę ubiegłego roku.

Construction Time Again – 1
Some Great Reward – 1
Black Celebration – 2
Music For The Masses – 2
Violator – 4
Songs Of Faith And Devotion – 4
Ultra – 5
Playing The Angel – 2
Spirit – 4

Liczę razem z Intro, jako samodzielny kawałek.


4. noga miała wyjaśnić kwestię kręcenia wideo koncertowego w Mexico City. Wyjaśniła o tyle, że kręcenie się nie odbyło. Wróble ćwierkają, że będzie to ponownie Berlin na Waldbuhne. No nic… czekamy…

Zespół udaje się teraz na długi urlop. Nie zapowiada się, póki co, że będzie on skrócony poprzez dodanie koncertów w Azji. Przepowiednie podawane jakiś czas temu nie mają zastosowania. Tym samym mamy w tej chwili przerwę w trasie do końcówki maja.

Jeden komentarz do “Podsumowanie trasy po Ameryce Południowej (cz.1.)”

  1. ” Nie zapowiada się póki co, że będzie on skrócony po przed dodanie koncertów w Azji i przepowiednie podawane jakiś czas temu nie mają zastosowania. ” w jakim to języku?

Leave a Reply