LHN się wyprzedają

Jeżeli planowaliście zakupić któryś z koncertów depeche MODE na stronie depechemodelive.com, czyli popularne LHN’y, to radzę się śpieszyć. Nie długo będzie z tym na prawdę słabo.

Pewnie wielu z Was znalazło pliki z rejestracjami koncertów autorstwa Live Here Now w sieci, jednak jeżeli są tacy z Was, którym zależy na posiadaniu fizycznego nośnika, poligrafii i nie bawi ich kompresja obniżająca jakość muzyki, ten musi się śpieszyć. Szczególnie to dotyczy koncertów z trasy Touring The Angel z 2006. Co raz większej liczby pozycji już nie można kupić inaczej, niż w drugim obiegu np. na Allegro, czy Ebay lub po prostu nie można tych koncertów kupić wcale.

Ponieważ świadomość o tym, że nakłady koncertów się wyczerpują i raczej już nie dojdzie do sytuacji, jak przed rozpoczęciem trasy z 2009 roku, gdy ekipa LHN podjęła decyzję o dotłoczeniu koncertów z Berlina 2006.07.12/13, to na rynku wtórnym obserwuje się stopniową zwyżkę cen nawet tych koncertów, których nakład jest jeszcze dostępny na stronach LHN.

Z moich informacji wynika, że nie ma w sklepie LHN następujących pozycji:

  • Monterrey 2006.05.07
  • Mexico City 2006.05.05
  • Mexico City 2006.05.04

Również bliskie wyczerpania są nakład:

  • Berlin 2006.07.12
  • Berlin 2006.07.13
  • Berlin 2006.06.28
  • Warszawa 2006.06.09

Jak jest z innymi koncertami z tej trasy, oraz Tour Of The Universe 2009/2010, tego niestety już nie wiem, ponieważ obsługa LHN nie zawsze jest chętna do współpracy, choć powyższe informacje pochodzą właśnie od ludzi z tego sklepu.

Również interesująca jest inna sprawa. Otóż strona depechemodelive.com, która jest właściwie nakładką na właściwy serwis firmy Live Here Now, ma problemy ze składaniem zamówień na koncerty depeche MODE z trasy z 2006 roku. Zamówienia na koncerty z 2009 i 2010 normalnie są realizowane. Natomiast przy zamówieniach z 2006 są poważne problemy.

Z moich informacji wynika, że ekipa opiekująca się serwisem z domeny depechemodelive.com nie inwestuje w ten serwis nic. Przy reklamacjach zgłaszanych na problemy z zamówieniem odsyła na strony swojego własnego serwisu – abbeyroadlive.sandbag.uk.com, gdzie można zamówić nie tylko nagrania depeche MODE, ale i innych zespołów. Dobrze, że taka możliwość w ogóle istnieje. Co nie zmienia faktu, że do zamówienia jest co raz mniej, a będzie jeszcze mniej.

Podobna sytuacja ma się z limitowaną serią remasterów wydanych w kartonie w wersji SACD+DVD. Czas od wydania pierwszej serii biegnie, a ceny na ebay’u rosną… W tym przypadku MUTE na pewno nie zrobi dodruku. Format SACD jest już martwy.

Leave a Reply