Przyzwyczailiśmy się już, że polityka informacyjna depeche MODE jest oszczędna, więc próżno szukać jakichkolwiek informacji o planach na dalszą część trasy. Przyzwyczailiśmy się również, że informacje należy wyłuskiwać z okruszków. W innych przypadkach pewnie powiedzielibyśmy spokojnie, że to spekulacje, ale w przypadku depeche MODE cholera wie…

Poszedłem za ciosem i postanowiłem zweryfikować moją hipotezę u źródła, Sandbag (LHN). Zadałem im pytanie kiedy mają zamiar podkleić resztę koncertów z 3 następnych nóg ponieważ chciałbym zakupić Południowo-Amerykańskie koncerty do swojej kolekcji.

Oto jaką otrzymałem odpowiedź:

Apologies – we do not yet have confirmation of this item being available for sale. Please do keep an eye on the store for further information.

Jest to co raz bardziej zastanawiające. Dwa tygodnie do trasy, A Ci mówią mi, że jeszcze nie wiedzą czy koncerty z następnych nóg będą w sprzedaży.

Oj coś mi się wydaje, że będzie dym… Kupę podwójnych koncertów na trasie, w tym dwa koncerty w Łodzi i bez bootów z LHN. Nadal chcę się mylić i to bardzo.

Jeżeli te teorie się jednak sprawdzą, to uważam, że w Meksyku nie zobaczymy rejestracji podwójnego występu z Mexico City, tylko dopiero w Hiszpanii.

Barassi zapytany, czemu nie ma żadnego info o nagrywaniu koncertu, a przynajmniej jakiś przecieków stwierdził, że oczywiście wiadomo już o tym dawno, decyzja została podjęta na początku trasy, nie mniej trzymają buzię na kłódkę.

W czerwcu w czasie zawieruchy z przerwanymi koncertami i zamieszaniem z In Sympathy [2], z okolic zespołu padła informacja, że autorem koncertowego DVD będzie Anton Corbijn. Podobno Anton uparł się, że chce nakręcić koncert w Hiszpanii.

Jeżeli depeche MODE zdecydują się zmienić set od Ameryki Południowej, wówczas rejestracja już drugiego koncertu z nieokrzepłym setem jakby mija się z celem. Ja, na miejscu depeche MODE nie pakowałbym się w takie coś.

A natomiast jeżeli zmiana setu nastąpi od Europy dopiero, to pierwsze podwójne koncerty są właśnie w Hiszpanii -> Madryt i Barca. Będą mieli duuużo czasu, żeby się ograć.